Trio nejkrásnějších adventů: Vídeň, Gyor a Budapešť


  16. 12. 2023 - 17. 12. 2023

3690 Kč

REZERVOVAT


Informace

Odjezd a nástupní místa:

5:30 - Praha 1, autobusové nádraží Florenc

7:15 - Jihlava, čerpací stanice Shell na Brněnské ulici

8:30 - Brno, zastávka u autobusového nádraží před hotelem Grand

Program zájezdu:

1. den

Ráno vyjedeme z Prahy do adventní Vídně. Naší první zastávkou bude zámek Schönbrunn, kde se na nádvoří konají tradiční vánoční trhy s půvabnou kulisou barokní rezidence rakouských císařů.  Po ochutnávce prvních adventních specialit přejedeme do centra Vídně. Jedno z nejkrásněji vyzdobených měst musí vidět každý! Vánoční trhy, stánky, svařené víno, horký punč, originální dárky…. Největší trhy jsou u Radnice, ale také u pomníku Marie Terezie a na slavné Korutanské třídě.

V podvečer odjedeme do dalšího barokního skvostu – starobylého maďarského města Gyor. Ubytujeme se v hotelu a poté bude čas na večerní návštěvu centra města a jeho nádherných adventních trhů. Výbornou večeři s ochutnávkou maďarské speciality si můžete dopřát v některé místní restauraci.

2. den

Ráno po snídani odjedeme do předvánoční Budapešti, kde bude naší první zastávkou vánočně zdobený Hradní vrch s chrámem sv. Matyáše a především jedinečným výhledem na Dunaj, budovu parlamentu a na centrum Budapešti. Poté si prohlédneme baziliku sv. Štěpána a před ní krásné malé adventní trhy s mnoha dobrotami. S průvodcem pak přejdete na korzo na pěší zónu, kde navštívíte slavné a vánočně vyzdobené náměstí Vörösmarty tér a přilehlou pěší zónu Váci Utca.  

Před odjezdem zpět do ČR bude pro zájemce připravená oblíbená plavba po Dunaji s výhledem na nasvícené historické stavby, která je krásným zakončením adventního víkendu v nejkrásnějších městech středu Evropy.

Návrat do Prahy je plánován okolo půlnoci.
 

Cena zahrnuje

  • dopravu zájezdovým autobusem
  • průvodce CK
  • návštěvu adventních trhů ve Vídni, Gyoru a Budapešti
  • 1x noc v hotelu*** se snídanív Gyoru

Cena nezahrnuje

  • individuální vstupy do objektů
  • adventní plavba po Dunaji 450 Kč
  • pojištění léčebných výloh

ADMINISTRACE:

Pro rezervování zájezdu nás prosím kontaktujte na mail cestovka@vspj.cz
Pořadatel zájezdu: FliCom Travel s.r.o.