Vánoční trhy v Drážďanech


  15. 12. 2023

649 Kč

REZERVOVAT


Informace

Program zájezdu:

Neváhejte a pojeďte s na nádherný adventní den do sousedního Saska. Ve všední den navíc bez front a davů u stánků a v obchodních střediscích.

Zažijte kouzlo Vánoc již během adventního času v tradičním a nejkrásnějším městě německých Vánoc!

Adventní zájezd začne procházkou historickým centrem s průvodcem. Se zájemci prohlídka začne na Operním náměstí, kde se zastavíme před slavnou Saskou státní operou. Pokračovat budeme na nádvoří Zwingeru, kde si řekneme něco o historii i o sbírkách, které jsou k vidění v tomto „německém Louvru“. Dalším bodem programu bude Rezidenční zámek, centrum Státních uměleckých sbírek. Dále uvidíme Taschenberský palác a pokračovat budeme ke katedrále Nejsvětější trojice, kde si prohlédneme i interiéry. Následovat bude symbol města Drážďan – kostel Frauenkirche. Stavba byla zničena během požáru po bombardování Drážďan v únoru roku 1945. Roku 2005 byl kostel znovu vysvěcen a otevřen. Prohlédneme si interiéry znovu obnoveného protestanského kostela. Prohlídku zakončíme na centrálním náměstí Altmarkt, kde se nachází slavný adventní trh Strizelmarkt.

V Drážďanech zažijete neopakovatelnou atmosféru: nejstarší německý vánoční trh Striezelmarkt na Altmarktu, který se letos bude konat už po 589., u kostela Frauenkirche trh plný klobásek a svařeného vína, historický středověký trh v bývalých kurfiřstských stájích nebo na hlavní nákupní třídě Prager Strasse, kde Vám usnadní nákup vánočních dárečků i nespočet obchodů v čele s obchodními domy Karstadt, PRIMARK a Altmarkt Galerie. Přejdete-li po Augustově mostě na druhý břeh řeky Labe, přivítá Vás zajímavý multikulturní adventní trh Augustusmarkt.

A také svařené víno, saské speciality na tržišti a rozsvícené drážďanské hvězdy!
 
V případě zájmu celodenní individuální volno v Drážďanech.

Návrat zpět do Prahy je okolo 21:00 hodin.
 

Nástupní místa:

7:30 - Praha 1, Hlavní nádraží, parking u skleněných kopulí
8:15 - Lovosice, Benzina u Labe
8:45 - Ústí nad Labem - zastávka u Makra, Žižkova ulice
 

Cena zahrnuje

  • autobusovou
  • technický doprovod během cesty
  • pojištění CK proti úpadku

Cena nezahrnuje

  • vstupy do objektů
  • cestovní pojištění včetně storna cesty ( pouze ze zdravotních důvodů, 20% spoluúčast) - 44Kč
  • Místenku v autobuse - 150 Kč
 

ADMINISTRACE:

Pro rezervování zájezdu nás prosím kontaktujte na mail cestovka@vspj.cz
Pořadatel: FliCom Travel s.r.o.